Nove objave na vaš mail!

Vsak nov zapis, vam lahko pošljem po elektronski pošti. Prijavite se tukaj:

Poglejte kaj sem zapisal, natanko pred letom dni:

Imate svoj krizni priročnik?
Kaj boste naredili, ko pride kriza? Ni vprašanje, ali bo tudi v vaše podjetje prišla kriza. Vprašanje je, kdaj in kakšne vrste bo naslednja kriza. In ...

Iz dnevnika marketinškega guruja 1. del

90_b_iz_dnevnika_guruja1.jpg

V knjigi boste našli 97 kratkih nasvetov za povečanje prodaje in dobička. Zanimivo in poučno branje. Vse na podlagi primerov, večinoma iz slovenske prakse. Če vas zanima marketing, če želite uspeti v poslu, potem je ta knjiga za vas.

Iz dnevnika marketinškega guruja 2. del

88_b_iz_dnevnika_guruja2.jpg

V knjigi boste našli 93 kratkih nasvetov za povečanje prodaje in dobička. Marketing, direktni marketing, prodaja, retorika, dobičkonosne ideje. Zanimivo in poučno branje, vse na podlagi primerov, večinoma iz slovenske prakse.
 

Iz dnevnika marketinškega guruja 3. del

89_b_iz_dnevnika_guruja3.jpg

V knjigi boste našli 105 kratkih nasvetov za povečanje prodaje in dobička. Zanimivo in poučno branje, vse na podlagi primerov, večinoma iz slovenske prakse. Marketing, direktni marketing, dobičkonosne marketinške ideje za vsak posel.

Tag

Aleš Lisac, Marketing, Direktni marketing, Trženje, Neposredno trženje, Retorika, Retorik, Javno nastopanje, Šola retorike, Prodaja, Povečanje prodaje, Zaslužek, Povečanje zaslužka, Oglaševanje, Guru, Coaching, Seminarji, Knjigarna, Dobre knjige, Svetovanje, Consulting,

Недорогое постельное белье в Киеве

<< nazaj Kako pripraviti dobre palačinke?
Dnevnik guruja
Komentarji:   4 14.01.2007

Pomaga dober recept, pomagajo izkušnje. Tudi prostor za pripravo potrebujete in osnovne sestavine je treba kupiti, pa še nekaj časa si morate vzeti za vse skupaj.

Kot vse v življenju tudi tako preprosta zadeva, kot je priprava palačink, zahteva nekaj znanja, načrtovanja in dobro izvedbo. Kako to, da se nam vse to, ko govorimo o palačinkah, zdi tako logično, pri nekaterih drugih stvareh pa se zaplete …


Recimo, študentje pišejo seminarske naloge, ne da bi se pred tem potrudili in poiskali (v dobi interneta!!!) primerne informacije.
Prodajalci se odpravijo na prodajni razgovor k stranki, ne da bi si pred tem zastavili cilj razgovora in ne da bi se natančno pozanimali o stranki …
Direktor podjetja se obrne po nasvet k marketinškem guruju in v razgovoru se izkaže, da guru ve več o zgodovini panoge podjetja, ki ga vodi direktor in več o konkurenčnih podjetjih kot direktor …

Ko se boste naslednjič lotevali novega projekta ali kakšne druge čisto vsakdanje aktivnosti, se vprašajte, ali ste vsaj tako dobro pripravljeni kot na peko palačink. Imate recept, ste kupili sestavine, ste si rezervirali čas in prostor, veste, komu bodo palačinke namenjene.

Pomaga tudi, če se že na začetku dogovorimo, o čem sploh govorimo. Če recimo definiramo problem. Jaz danes ves čas govorim o »ameriških« palačinkah. Majhnih, debelih in prelitih z javorovim sirupom. Vi pa ste verjetno mislili na drugačne palačinke, mar ne? Koliko krat se ljudje pogovarjajo o zadevi, pa ima v glavi vsak nekaj čisto drugega …

Komentarji:

14.01.2007 @ 19:11 RHONA
"Preden sedemo k molži, kravo privežemo.", pravi afriški pregovor.
Preden začnemo peč palačinke, naj bi vedeli, s KAKŠNIMI palačinkami se sploh želimo sladkati. Šele potem KAJ potrebujemo za njihovo peko. Šele potem akcija. Podobno je s "temo" pogovora. Preden se s strani sporočevalca aktivira začetek verbalne komunikacije, bi bilo fantastično "definirati" temo pogovora. Mogoče čudovit način, da bi se dalo ogniti deformacijam primarne teme pogovora v glavah prejemnikov informacije. Npr: tema pogovora, diskusije ali česar že: Kako pripraviti ameriške palačinke na Alešev način. =) Tako in tako, rabimo to in to.... HURA ZA PALAČINKE! =)
15.01.2007 @ 08:02 Krofek
Ampak vasake oči po svoje vidijo zadevo. Kolikokrat ste v maldosti si z nekom ogledovali oblake in si probali razližiti obliko [podoba psa, metulja,....]?
Tako lahko dam primer naprimer iz oblikovanja spletnih strani. Kdaj so spletne strani končane? Joj jaz pa bi rad, še da se dedki mrazi avtomatično prikažejo 20.decembra, za valentinovo, pa naj se na sppletni strani prikažejo srčki,...
17.01.2007 @ 22:47 Afna
Ko smo že pri palačinkah:
PALAČINKE A LA AFNA

- palačinke iz polnozrnate pirine moke, spečene na
- podlaga nutela
- gor naložiš sveže češnje, pa tudi tiste iz kompota so njami
- bogato napackaš preko nesladkano sladko smetano, posuješ s cimetom
- zviješ, morda po vrhu še malo Sladkega greha in mletih lešnikov
- servirati na vroče krožnike
- jesti počasi in z užitkom, najbolje pri pritajeni svetlobi in z zaprtimi očmmmmmmmmmmmmmi

ps: vem, da se sliši bolano, ampak ko zmanka kompota, gre odlično tudi marmelada na nutelo in preko smetana

Ampak januarja hujšamo, kajne? Dajte na spisek decembrskih opravil.
LP@
17.01.2007 @ 22:50 Afna
ups... na sezamovem olju se spečejo te činkice... sorry... sline so se preko cedile, pa nisem videla, da je izpadlo iz teksta hihihihi
na vrh